Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

serdecznie zaprasza na warsztaty:
Wprowadzenie do terapii poznawczo-behawioralnej
realizowane przez:

Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej


Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat terapia poznawczo-behawioralna (TPB) stała się bardzo popularnym podejściem w niesieniu pomocy osobom cierpiącym na różne zaburzenia psychiczne. Istnieje kilka powodów przyczyniających się do wzrastającej popularności TPB. Po pierwsze istnieje wiele badań wskazujących na to, że sposób w jaki myślimy i interpretujemy zdarzenia wpływa na nasze emocje i zachowania. Po drugie, co wydaje się jeszcze ważniejsze, to stałe pojawiające się doniesienia empiryczne o skuteczności TPB w zakresie zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania, czy też w leczeniu niektórych objawów schizofrenii. Proponowany warsztat ma na celu przybliżyć i zapoznać uczestników czym jest terapia poznawczo-behawioralna i w jaki sposób można ja prowadzić.


Cel szkolenia: dostarczenie podstawowych umiejętności prowadzenia terapii w podejściu (TPB). Osoby uczestniczące warsztacie zapoznają się z historią i ewolucją poglądów w obrębie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, a także będą:

·         uczestniczyć w formułowaniu problemu pacjenta, czyli wspólnie z pacjentem będą odpowiadać na pytania jakie jest problem pacjenta, w jaki sposób mógł powstać, jakie czynniki mogą podtrzymywać istnienie problemu oraz jakie mogłyby być cele terapii

·         pracować nad identyfikowaniem a także modyfikowaniem negatywnych i dysfunkcyjnych treści poznawczych

W czasie warsztatu będziemy głównie analizować przypadki kliniczne, ćwiczyć w parach/podgrupach oraz odgrywać role.

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, lekarzy psychiatrów, a także studentów ostatnich lat studiów wydziału Psychologii

Moduł podstawowy obejmuje 30 godzin lekcyjnych. Może być uzupełniony o dodatkowe godziny obejmujące zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w wybranych zaburzeniach lękowych takich jak lęk społeczny, uogólniony, napady paniki, zespół stresu pourazowego, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, a także depresjach.

Prowadzący:
mgr Magdalena Gulcz - licencjonowany terapeuta poznawczo-behawioralny Brytyjskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz mgr Anna Buingoc – psycholog; ukończyła 3-letnie szkolenie w Terapii Poznawczej prowadzone przez wykładowców z Cognitive Therapy Centre in Oxford.

Termin:
25 maja od godz. 10.30. do godz. 17.00 i 26 maja od godz.9.00 do godz. 16.00

Miejsce:
Sala seminaryjna na parterze budynku przy A. Zwycięstwa 42 w Gdańsku.

Cena warsztatu (2 dni): 210zł. dla czlonków towarzystawa, którzy nie zalegają ze składkami i 300zł. dla pozostałych osób.

 

wpłaty na konto: PKP BP Oddz. w Sopocie, ul. Bohaterów Monte Casino 32/34

                         Nr konta: 56 1020 1853 0000 9402 0010 2061

Zgłoszenia i informacje: Aleje zwycięstwa 42, 80-210 Gdańsk , II piętro, tel.: 349 15 55