Wszystkich członków PTP oraz wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na otwarte zebrania Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, na których odbędą się wykłady:
10.05.2010r. (poniedziałek) – dr hab. Mariola Bidzan prof.UG: Nastoletnie macierzyństwo i ojcostwo – krzywdą czy szansą dla nastoletnich rodziców i ich dziecka? Kiedy i jaka pomoc psychologiczna jest potrzebna.
Mariola Bidzan jest profesorem UG w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii Instytutu Psychologii. Napisała 3 książki i 72 artykuły naukowe. Wygłosiła 63 referaty na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest promotorem prac magisterskich i doktorskich. Opracowała samodzielnie lub we współautorstwie 6 metod badawczych, zaadoptowała do warunków polskich 3 metody diagnozy. Metody te są obecnie powszechnie stosowane przez klinicystów w otwartych i zamkniętych zakładach opieki zdrowotnej w całym kraju. Pełni rolę wykładowcy i kierownika studiów podyplomowych z pedagogiki leczniczej na GWSH.
Po wykładzie odbędzie się prezentacja cennej inicjatywy studentów IV roku psychologii SWPS: „Hamak”. W ramach starannie opracowanego programu odbędą się liczne warsztaty edukacyjne i wspomagające rozwój dla młodzieży oraz konsultacje i pomoc psychologiczna dla młodocianych rodziców.
O7.06.2010r. (poniedziałek) – mgr Renata Kaczyńska – Maciejowska: Zarządzanie kompetencjami w organizacji. Metody, narzędzia, praktyczne rozwiązania.
Renata Kaczyńska-Maciejowska – psycholog, trener, konsultant ds. zarządzania zasobami ludzkimi, doradca zawodowy i coach, prowadzi firmę PROSPERA Consulting.
Wykłady odbędą się w nowym budynku Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, parter, skrzydło C, sala 111/112.