Wykład: „Diagnoza neuropsychologiczna osób starszych – współpraca neuropsychologa z neurologiem, psychiatrą i geriatrą”

Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Zarząd Oddziału Gdańskiego

zaprasza członków i sympatyków PTP na wykład:

Plan wykładu:

specyfika badania psychologicznego osób starszych,

przegląd wybranych chorób neurodegeneracyjnych o wczesnym i późnym początku,

przesiewowa ocena funkcjonowania poznawczego,

zastosowanie metod psychometrycznych i kliniczno-eksperymentalnych w diagnozie różnicowej

dr n.med. Emilia Sitek– specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, absolwentka studiów podyplomowych Applied Neuropsychology na University of Glasgow; zajmuje się diagnozą i terapią neuropsychologiczną pacjentów z uogólnionymi oraz ogniskowymi uszkodzeniami OUN. Obecnie pracuje w Oddziale Neurologii Szpitala Św. Wojciecha Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku oraz w Zakładzie Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) w zespole prof. Jarosława Sławka. Jej zainteresowania kliniczne i naukowe dotyczą przede wszystkim chorób neurodegeneracyjnych ze spektrum zwyrodnienia czołowo-skroniowego.

Wykład odbędzie się 11 maja od godz. 18.00 w budynku Atheneum Gedanense Novum (Gdański Uniwersytet Medyczny) przy Al. Zwycięstwa 41/42, sala 103.

Link do prezentacji z wykładu w formacie pdf: TUTAJ