Marta Bogdanowicz – „Zasłużona dla polskiej psychologii”

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w dniu 1. grudnia 2018 roku uhonorowało Profesor Martę Bogdanowicz medalem „Zasłużona dla polskiej psychologii” za jej wieloletnią wybitną działalność naukową i praktyczną.

Uroczystość wręczenia odbyła się na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 16. października 2019 roku. Laureatka odebrała medal/statuetkę z rąk Przewodniczącej PTP dr Krystyny Teresy Panas. Odznaczenie to zostało przyznane po raz pierwszy. W gronie wyróżnionych tą nagrodą wybitnych polskich psychologów znaleźli się: Wanda Badura-Madej, Adam Biela, Marta Bogdanowicz, Jerzy Brzeziński, Czesław Czabała, Aleksandra Jaworowska, Małgorzata Kościelska, Ida Kurcz, Jerzy Mellibruda, Janusz Reykowski, Helena Sękowa, Jan Strelau.