Webinarium „Aspekty szkolne i rodzinne w indywidualnej psychoterapii zaburzeń odżywiania” – 23 czerwca 2023 roku

Wstęp wolny! Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i wszystkich zainteresowanych.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w drugim webinarium z cyklu „Etiologia i terapia zburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży – aspekty szkolne i rodzinne”, które odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2023 roku o godz. 18.00 na platformie MS Teams.

Webinarium poprowadzi Waldemar Budziński – dr nauk medycznych, psycholog kliniczny, profesor GWSH, przewodniczący Gdańskiego Oddziału PTP.

Drugi wykład poświęcony będzie aspektom szkolnym i rodzinnym w indywidualnej psychoterapii zaburzeń odżywiania. Pierwszą część cyklu webinariów, która odbyła się 21 stycznia 2023 roku, można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=7gmziaTwK2U

Zaburzenia odżywiania są konsekwencją niekorzystnych czynników rodzinnych, szkolnych i kulturowych. Przejawem nieprawidłowości rozwoju oraz zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Propagowane wartości oraz wzorce zachowań, np. moda na określoną sylwetkę ciała, dynamiczne tempo życia i ciągły stres coraz częściej negatywnie wpływają na jakość rozwoju oraz funkcjonowania dzieci i młodzieży. Wśród wielu, często nieskutecznych, sposobów radzenia sobie z problemami pojawiają się nawyki żywieniowe prowadzące do zaburzeń.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się:

  • jakie są uwarunkowania rodzinne, szkolne i towarzyskie zaburzeń odżywiania,
  • jak przyczynić się do profilaktyki chroniącej przed zaburzeniami odżywiania,
  • jak rozpoznać zagrożenia oraz symptomy zaburzeń odżywiania,
  • jak można pomóc osobie zagrożonej zaburzeniami odżywiania.

Dr Waldemar Budziński – profesor GWSH, naukowiec i praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Jest psychologiem specjalizującym się w problematyce relacji oraz konfliktów interpersonalnych, radzenia sobie ze stresem, rozwoju dzieci i młodzieży. Pracuje jako nauczyciel akademicki oraz diagnosta i terapeuta zaburzeń psychicznych.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy on-line trwają do 20 czerwca 2023 roku. Link do zgłoszenia: https://forms.gle/fyzpA4mDZ2ybFQ6t8

Każdy z biorących udział w webinarium otrzyma zaświadczenie uczestnictwa (zaświadczenie bezpłatne w dniu webinarium).

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: webinarium.gwsh.gda@gmail.com (dla użytkowników serwisu pocztowego Gmail) lub webinarium@gwsh.gda.pl