10 jubileuszowa edycja konferencji „Neurodegeneracje”

Zapraszamy na jubileuszową 10 edycję konferencji pt. „Neurodegeneracje”, która odbędzie się w Gdańsku w dn. 27-28.10.2023. Organizatorem jest Zakład Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (prof. Jarosław Sławek i prof. Emilia Sitek). Od 10 lat ideą przewodnią konferencji jest promowanie wiedzy nt. chorób neurozwyrodnieniowych (ch. Alzheimera i inne otępienia, ch. Parkinsona i inne parkinsonizmy, SLA i wiele innych) i wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami, którzy się nimi zajmują (neurolodzy, psychiatrzy, geriatrzy, psychologowie, neuroradiolodzy). Zawsze gościmy na naszych konferencjach znakomitych ekspertów zagranicznych. W tym roku zaszczyci nas światowej sławy prof. Werner Poewe z Austrii z wykładem nt. biologicznej koncepcji i definicji choroby Parkinsona. Drugi dzień otwierać będzie natomiast prof. Irena Rektorowa z Czech z wykładem poświęconym różnicowaniu chorób neurozwyrodnieniowych. Poza tym organizujemy liczne warsztaty i spotkania z ekspertami.

ZAPRASZAMY!

Prof. Jarosław Sławek & Prof. Emilia Sitek